532 273 885
akademia@ksgoclaw.pl

I Międzyprzedszkolny Festiwal Piłki Nożnej KS Gocław

Created with Sketch.

I Międzyprzedszkolny Festiwal Piłki Nożnej KS Gocław

W dniu 20 czerwca 2017 roku na boisku szkolnym przy Szkole nr 279 mieszczącej się przy ulicy Cyrklowej 1 odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Piłki Nożnej KS Gocław.

Był to pierwszy tego typu turniej piłkarski dla najmłodszych adeptów futbolu organizowany na terenie warszawskiego Gocławia.

W festiwalu udział wzięły 3 przedszkola: Nr 425, Nr 370 oraz Nr 384. Przedszkola wystawiły łącznie 8 zespołów o niezwykle oryginalnych nazwach: Jastrzębie Gocławia, Niepokonani, Orły, Super Żółtka, Białe Orły, Stokrotki, Niezapominajki oraz Sokoły.

Po odśpiewaniu hymnu turnieju “Dziecięce Przeboje – Zaczarowana Piłka” rozpoczęliśmy zmagania. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy w których rozegrały mecze każdy z każdym, następnie rozegrane zostały dodatkowe mecze ponieważ dzieciom było jeszcze za mało grania 🙂

Podczas festiwalu nie liczyliśmy punktów zdobytych przez poszczególne zespoły, ponieważ każdy kto brał w nim udział od początku był już wygrany. Liczyła się dobra zabawa, wzajemny szacunek, zasady fair play oraz to aby strzelić w turnieju jak najwięcej bramek, których łącznie padło aż 32 w 16 spotkaniach 🙂

W czasie turnieju funkcjonowała również specjalna strefa animacji, gdzie dzieci pod okiem trenerek Mileny i Agnieszki uczestniczyły w specjalnie przygotowanych konkurencjach, dzięki czemu uczestnicy nie nudzili się podczas oczekiwania na kolejne mecze.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju zostały wręczone przez Prezesa Klubu Sportowego Gocław Warszawa Adama Stokowiec puchary dla przedszkoli oraz każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal za udział.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Pragi Południe Tomaszowi Kucharskiemu za objęcie patronatem honorowym naszego festiwalu i ufundowanie w/w pamiątek oraz Panu Zastępcy Burmistrza Pragi Południe Michałowi Wieremiejczykowi za wsparcie. Dziękujemy również wszystkim paniom wychowawczyniom za przybycie ze swoimi pociechami i udział w tym wydarzeniu. Podziękowania należą się również Pani Dyrektor Szkoły Zofii Filip za udostępnienie boiska szkolnego, Pani Anecie Odrowąż za wsparcie oraz nauczycielom wychowania fizycznego ze szkoły nr 279 za wyrozumiałość.

Po tak wspaniałym sukcesie festiwalu nie pozostaje nic innego jak napisać: Do zobaczenia za rok 🙂